Widzisz ten komunikat ponieważ twoja przeglądarka nie obsługuję znacznika embed. Dlatego nie możesz w pełni korzystać ze strony internetowej. W tym miejscu powinien wyswietlić się element flash na temat badań termowizyjnych.


Automatyka budynku

Zdjęcia

Wykonyjemy zdjęcia domów i aranżacji wnętrz oraz packshoty, które są profesjonalnymi zdjęciami produktowymi.

Czym jest inteligentny budynek?

Czy wyobrażasz sobie sterowanie oświetleniem w swoim domu za pomocą iPada, chciałbyś żeby ogrzewanie samo się włączało i utrzymywało wybraną przez ciebie temperaturę a rolety zamykały się kiedy zachodzi słońce . To tylko niektóre możliwości jakie niesie za sobą automatyka budynku. W tej części serwisu przybliżamy pojęcie” inteligentny budynek”.

Pod pojęciem „inteligentny budynek” czasem określanym również "inteligentny dom" kryje się system nowoczesnych instalacji zintegrowanych w jeden spójny system umożliwiający zarządzanie funkcjami budynku. Dzięki integracji systemu i wymianą informacji pomiędzy jego poszczególnymi elementami, inteligentny dom gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo, wygodę oraz oszczędność eksploatacyjną.

Inteligentny dom to miejsce dostosowane do potrzeb jego mieszkańców, dom, który ułatwia codzienne życie i zapewnia domownikom najwyższy komfort. Wyobraź sobie dom, który utrzymuje wybraną przez ciebie temperaturę pomieszczeń, nie tylko poprzez regulacje ogrzewania, ale również za pomocą regulacji żaluzji, które wpuszczają więcej światła słonecznego ogrzewając wnętrze budynku. Dom, który dba o twoje bezpieczeństwo, sygnalizując, ze wychodząc zostawiłeś otwarte okno w jadalni. Dom, który poinformuje straż pożarną, kiedy wykryje dym w pomieszczeniach. Inteligentny dom jest miejscem wygodnym, nowoczesnym i bardzo przyjaznym dla jego mieszkańców. Instalacje w inteligentnym domu dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz ich wygodę, zwiększają wartość budynku i umożliwiają jego ekonomiczne wykorzystanie.

Inteligentny budynek to zintegrowany system w którego skład wchodzą urządzenia umożliwiające zarządzanie funkcjonowania obiektu. Poniżej przedstawiamy najwazniejsze z nich.


Zintegrowane sterowanie funkcjami budynku.

Zintegrowane sterowanie funkcjami budynku pozwala na kontrolę wielu typów urządzeń za pomocą jednego systemu sterującego. Dzięki temu za pomocą panelu dotykowego, komputera czy tabletu, możemy sterować zarówno oświetleniem, jak i roletami, ogrzewaniem czy systemem audio-video.


1. Sterowanie oświetleniem

To podstawowa funkcja, która umożliwia zarządzanie oświetleniem w całym budynku. Nie potrzebujemy wielu przycisków aby zapalić światło w pomieszczeniu. Można dowolnie projektować system, np. tak aby czujnik ruchu zapali światło, dostosowując je do oświetlenia zewnętrznego (noc-dzień). Można programować własne ustawienia scen świetlnych, np. odpowiedniego ustawienia świateł do kolacji we dwoje czy wieczoru filmowego. System zapamięta ustawienia wszystkich świateł. W inteligentnym domu włączniki oświetlenia niosą przypisane do konkretnej lampy. Można je dowolnie konfigurować.


2. Sterowanie żaluzjami i roletami antywłamaniowymi

Żaluzje i rolety antywłamaniowe są coraz częściej stosowane, ze względu na wygodę i bezpieczeństwo jakie oferują. Inteligentny budynek pozwala na sterowanie nimi w zależności od oświetlenia słonecznego, pory dnia czy życzenia domownika. Funkcja wyjścia z domu pozwala na automatyczne zamknięcie wszystkich rolet za pomocą jednego przycisku.


3. Sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją

Integralną częścią inteligentnego domu jest możliwość sterowania i zarządzania ogrzewaniem i jeżeli dodatkowo budynek zaopatrzony jest w klimatyzację i wentylację, również tymi systemami. Integracja systemu pozwala na dowolne sterowanie temperaturą w budynku, w jego poszczególnych pomieszczeń albo stref w pomieszczeniach. Ustawienie temperatur nocnych lub na czas wyjścia z domu można wykonać za pomocą jednego kliknięcia.


5. Audioroom

Daje możliwość sterowania sprzętem audio video. Dzięki temu możemy tworzyć dowolny nastrój muzyczny w pomieszczeniach domu. Sterowanie muzyką pozwala na możliwość słuchania niezależnych utworów w wielu pomieszczeniach.


6. Bezpieczeństwo

Inteligentny budynek to również systemy ochrony mieszkańców. Zarówno te związane z ochroną antywłamaniową jak i systemy przeciwpożarowe i monitoring posesji. Dzięki temu możliwe jest na przykład jednoczesne zamykanie mieszkania i uzbrajanie instalacji alarmowej. System alarmowy może również wysłać SMS informujący o stanie dowolnego wejścia. Inteligentny budynek może być wyposażony w systemy przeciwpożarowe, czujniki dymu z automatycznym powiadomieniem straży pożarnej.

Są to tylko niektóre z możliwości inteligentnego domu, który pozwala w zasadzie na zarządzaniem wszystkimi funkcjami budynku.Czy wiesz, że: Ciągłe załączanie i wyłączanie klimatyzacji lub wentylacji może być uciążliwe. Dlatego Moeller daje możliwość automatycznego załączania tych urządzeń w zależności od temperatury w pomieszczeniach.

Automatyka budynku - czym jest inteligentny budynek.Czym jest termowizja.

1. Inteligentny budynek - czym jest inteligentny budynek?

Czy wyobrażasz sobie sterowanie oświetleniem w swoim domu za pomocą iPada, chciałbyś żeby ogrzewanie samo się włączało i utrzymywało wybraną przez ciebie temperaturę a rolety zamykały się kiedy zachodzi słońce . To tylko niektóre możliwości jakie niesie za sobą automatyka budynku. W tej części serwisu przybliżamy pojęcie” inteligentny budynek”.

Przyczynu utraty ciepła w domu.

2. Dlaczego warto stosować rozwiązania automatyki budynku?

Dzięki inteligentnej instalacji w twoim domu lub nie tylko poczujesz się komfortowo ale również znacząco możesz obniżyć koszty zarządzania obiektem – tyczy się to zwłaszcza powierzchni biurowych (automatyczne dostosowywanie temperatur, automatyczne wyłącznie świateł). Dzięki zintegrowaniu systemów bezpieczeństwa – systemom przeciwpożarowym, systemom antywłamaniowy, system kontroli dostępu, monitoring - zawsze czujesz się bezpiecznie, niezależnie od rodzaju zagrożenia. W tej części serwisu omawiamy praktyczne zastosowania dla inteligentnego domu i budynku.

Kiedy przeprowadzić badania kamera termowizyjną.

3. Opis systemów inteligentnego domu?

KNX, EIB, Lonworks, Dali Light, BACnet EnOcean Xcomfort Merten, Moellers Gira, Berker Delta: to niektóre z być może te nazwy nic Państwu nie mówią. W tej części serwisu przybliżymy systemy standardy i urządzenia związane z automatyką budynku i sterowania domem.

Badania termograficzne - profesjonalne firmy.

4. Sterowanie domem - wybór systemu.

Inteligentny budynek to wiele systemów i standardów: KNX/EIB Dali Light Lon works BACnet Enocean Xcomfort oraz wielu producentów Albrecht Jung GmbH & Co. KG, Arcus-EDS GmbH, Basalte, Beckhoff Automation, Berker GmbH & Co. KG, Bosch Thermotechnik GmbH, Cylon Controls, EIB-TAB GePro GmbH, Elka Elektronik GmbH, Elsner Elektronik GmbH, Gira Giersiepen GmbH & Co. KG, Honeywell International Inc., MDT Technologies GmbH, Micromex ZTiSM, Merten GmbH & Co. KG, Osram GmbH, Philips Lighting B.V., Siemens AG, T.A.C. by Schneider Electric, TX-Team GmbH, WAGO Kontakttechnik GmbH, Wieland-Electric, Zennio Avance y Tecnología S.L. Jak w takim razie zdecydować o wyborze odpowiedniego systemu dla naszych potrzeb, czym się kierować. W tej części serwisu omawiamy to zagadnienie.

Inteligentny-budynek.e26 to serwis edykacyjny dla osób zainteresowanych automatyką budynku.