Widzisz ten komunikat ponieważ twoja przeglądarka nie obsługuję znacznika embed. Dlatego nie możesz w pełni korzystać ze strony internetowej. W tym miejscu powinien wyswietlić się element flash na temat badań termowizyjnych.


Automatyka budynku

Zdjęcia

Wykonyjemy zdjęcia domów i aranżacji wnętrz oraz packshoty, które są profesjonalnymi zdjęciami produktowymi.

Sterowanie domem, wybór systemu

Inteligentny budynek to wiele systemów i standardów: KNX/EIB Dali Light Lonworks BACnet Enocean Xcomfort, to tylko niektóre z nich. Jak w takim razie zdecydować o wyborze odpowiedniego systemu dla naszych potrzeb, czym się kierować. W tej części serwisu omawiamy to zagadnienie.


KNX EIB

Standard KNX to standard systemów inteligentneego domu/budynku. KNX dawniej nazywany był EIB, jego narodziny przypadają na początki lat 90-tyc. KNX to pierwszy na świecie otwarty standard zarządzania i kontroli urządzeń i budynków. Jest efektem konwergencji trzech protokołów i rozwijających je organizacji:

EIB - Stowarzyszenia Europejska Magistrala Instalacyjna ( ang. EIBA - European Installation Bus Association )
EHS - Stowarzyszenia EHSA (ang. European Home Systems Association)
BatiBUS - BCI, Batibus Club International.

KNX to standard komunikacyjny przyjęty przez wielu producentów. Obecnie standard KNX zrzesza ponad dwustu producentów sprzętu i urządzeń technicznych. Dzięki temu mamy gwarancję szerokiego wyboru sprzętu różniącego się zarówno ceną jak i walorami estetycznymi. Urządzenia w standardzie KNX są ze sobą kompatybilne co umożliwia wymianę informacji pomiędzy urządzeniami systemu. Standard ten umożliwia zakup urządzeń od róznych producentów i złożenie z niego jednego kompatybilnego systemu inteligentnego domu. Możliwe jest również zaprogramowanie urządzeń z wykorzystaniem jednego narzędzia programistycznego. Dzieki wszechstronnemu wykorzystaniu KNX to doskonały system służący do załączania, regulacji i nadzoru urządzeń technicznych.

System oparty o standard KNX potrafi inteligentnie sterować oświetleniem, ogrzewaniem i klimatyzacją, roletami, markizami, bramami, oknami połaciowymi, systemami bezpieczeństwa itp. Dzięki szerokim możliwościom integracji instalacji KNX jest w stanie współpracować z systemami wentylacji, teletechnicznymi i alarmowymi. Ten nowoczesny system automatyzacji budynków jest systemem BMS (building Management System) budynku samym w sobie lub może współpracować z innymi systemami tworząc potężne narzędzie do zarządzania procesami.


EnOcean

EnOcean to jedna z najciekawszych technologii inteligentnego budynku. Enocean wykorzystuje bezbateryjną komunikację radiową. Komunikacja radiowa pozwala na szybsze w porównaniu do tradycyjnych technologii inteligentnego domu, zaprojektowanie oraz uruchomienie instalacji. Onocean dzięki swojej elastyczności i prostocie montażu (bezbateryjny system radiowy) skraca czas potrzebny na uruchomienie systemu. W przypadku wiekszości technologii trzeba zainstalować dużą ilość okablowania. Dzięki technologii Enocean nie trzeba instalować dużej ilości kabli oraz montować tylu puszek jak w przypadku tradycyjnych instalacji inteligentnego domu.


Gdzie najlepiej stosowac technologie Enocean?

Enocean najlepiej stosować w budynkach, które są wykończone i instalacja technologii inteligentnego budynku wymagałaby dużego remontu. Np. w przypadku budynków biurowych, w których nie ma możliwości wyłączenia ich casowo z użytkowania. Innym przykładem mogą być budynki, w których kłucie scian pod instalacje jest niemożliwe. Są to przede wszystkim zabytki i budynki sakralne, gdzie modernizacja istniejącej instalacji wiąże się przeważnie z dużymi problemami technicznymi.

System ten może być również wykorzystany w szpitalach lub w innych miejscach, gdzie nie mogą występować silne zakłócenia elektromagnetyczne, gdyż pole wytwarzane przez układy oparte na tej technologi jest mniejsze od pola wytwarzanego przez konwencjonalne włączniki. W przypadku ścian ze szkła też nie ma problemu, wystarczy przykleić do niej włącznik (nadajnik) lub czujnik w dowolnym odpowiadającym nam miejscu i to wszystko.

Ważną zaletą radiowej technologi EnOcean jest także tzw. bezobsługowość, dzięki zasilaniu nadajników i czujników z ich otoczenia czyli słońca ,nacisku lub ciepła co jednocześnie nie obciąża środowiska naturalnego.

Technologie w przygotowaniu:

Lonworks

BACnet

XcomfortCzy wiesz, że: Każdy z producentów urządzeń w technice LonWorks wytwarza swój specyficzny produkt, który używa standardowego protokołu wymiany informacji. Dzięki temu systemy LonWorks są systemami otwartymi i w swej strukturze zbliżonymi do EIB.

Automatyka budynku - czym jest inteligentny budynek.Czym jest termowizja.

1. Inteligentny budynek - czym jest inteligentny budynek?

Czy wyobrażasz sobie sterowanie oświetleniem w swoim domu za pomocą iPada, chciałbyś żeby ogrzewanie samo się włączało i utrzymywało wybraną przez ciebie temperaturę a rolety zamykały się kiedy zachodzi słońce . To tylko niektóre możliwości jakie niesie za sobą automatyka budynku. W tej części serwisu przybliżamy pojęcie” inteligentny budynek”.

Przyczynu utraty ciepła w domu.

2. Dlaczego warto stosować rozwiązania automatyki budynku?

Dzięki inteligentnej instalacji w twoim domu lub nie tylko poczujesz się komfortowo ale również znacząco możesz obniżyć koszty zarządzania obiektem – tyczy się to zwłaszcza powierzchni biurowych (automatyczne dostosowywanie temperatur, automatyczne wyłącznie świateł). Dzięki zintegrowaniu systemów bezpieczeństwa – systemom przeciwpożarowym, systemom antywłamaniowy, system kontroli dostępu, monitoring - zawsze czujesz się bezpiecznie, niezależnie od rodzaju zagrożenia. W tej części serwisu omawiamy praktyczne zastosowania dla inteligentnego domu i budynku.

Kiedy przeprowadzić badania kamera termowizyjną.

3. Opis systemów inteligentnego domu?

KNX, EIB, Lonworks, Dali Light, BACnet EnOcean Xcomfort Merten, Moellers Gira, Berker Delta: to niektóre z być może te nazwy nic Państwu nie mówią. W tej części serwisu przybliżymy systemy standardy i urządzenia związane z automatyką budynku i sterowania domem.

Badania termograficzne - profesjonalne firmy.

4. Sterowanie domem - wybór systemu.

Inteligentny budynek to wiele systemów i standardów: KNX/EIB Dali Light Lon works BACnet Enocean Xcomfort oraz wielu producentów Albrecht Jung GmbH & Co. KG, Arcus-EDS GmbH, Basalte, Beckhoff Automation, Berker GmbH & Co. KG, Bosch Thermotechnik GmbH, Cylon Controls, EIB-TAB GePro GmbH, Elka Elektronik GmbH, Elsner Elektronik GmbH, Gira Giersiepen GmbH & Co. KG, Honeywell International Inc., MDT Technologies GmbH, Micromex ZTiSM, Merten GmbH & Co. KG, Osram GmbH, Philips Lighting B.V., Siemens AG, T.A.C. by Schneider Electric, TX-Team GmbH, WAGO Kontakttechnik GmbH, Wieland-Electric, Zennio Avance y Tecnología S.L. Jak w takim razie zdecydować o wyborze odpowiedniego systemu dla naszych potrzeb, czym się kierować. W tej części serwisu omawiamy to zagadnienie.

Inteligentny-budynek.e26 to serwis edykacyjny dla osób zainteresowanych automatyką budynku.