Widzisz ten komunikat ponieważ twoja przeglądarka nie obsługuję znacznika embed. Dlatego nie możesz w pełni korzystać ze strony internetowej. W tym miejscu powinien wyswietlić się element flash na temat badań termowizyjnych.


Automatyka budynku

Zdjęcia

Wykonyjemy zdjęcia domów i aranżacji wnętrz oraz packshoty, które są profesjonalnymi zdjęciami produktowymi.

Dlaczego inteligentny budynek?

Automatyka budynków, zwana powszechnie technologią inteligentnych domów, to dziedzina która dzięki swojej wszechstronności przeżywa prawdziwy renesans. Wykorzystując automatykę budynków inwestujemy w komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Wykorzystanie automatyki budynków niesie ze sobą wiele korzyści dla ich właścicieli, użytkowników i mieszkańców.

W przypadku budynków biurowych o dużej kubaturze, jest to doskonałe narzędzie administracyjne, które umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami pomieszczeń biurowych. Dzięki zastosowaniu rozwiązań inteligentnego budynku administracja ma wpływ na ekonomiczne wykorzystanie zasobów. Głównie w obszarze wykorzystania energii elektrycznej i cieplnej. Bez wątpienia wielką zaletą automatyki budynku jest integracja systemów bezpieczeństwa, która pozwala na ochronę mienia poprzez system monitoringu i kontrolę dostępu do poszczególnych sekcji biurowych włącznie z automatycznym zamykaniem dostępu do całego budynku. Z bezpieczeństwem związane jest również zapewnienie ochrony przeciwpożarowej, która umożliwiają czujniki przeciwpożarowe oraz ewentualną walką z pożarem dzięki systemom gaśniczym.

W przypadku inteligentnego domu, czyli budynków mieszkalnych mamy do czynienia z tymi samymi korzyściami. Dom staje się nie tylko oszczędny i wygodny ale przede wszystkim bezpieczny. Zarówno w przypadku zdarzeń losowych takich jak pożary jak i działań osób trzecich, które chciałyby się do niego dostać. System alarmowy może być tak skonfigurowany aby w przypadku próby włamania do budynku powiadamiał wskazane przez nas osoby, informował agencję ochrony lub policję. Dom może być zaprogramowany w taki sposób aby w momencie opuszczania budynku informował nas np. o niedomkniętym oknie. Po za względami bezpieczeństwa i komforty, korzyści z posiadania inteligentnej instalacji budynku wiążą się z obniżonymi kosztami eksploatacji co ma duże znaczenie ekologiczne.

Dlaczego warto wybrać technologię inteligentnego domu/budynku już dziś ?

Jeżeli planujemy inwestycję lub remont nieruchomości powinniśmy zastanowić się nad zastosowaniem instalacji umożliwiającej zastosowanie urządzeń do automatyki budynku. Inteligentne instalacje wymagają nie co innego, ułożenia kabli zasilających odbiorniki elektryczne oraz położenia magistrali sterującej przyciskami. Dzięki takiej architekturze sieci osiągniemy ogromne możliwości jej późniejszej modernizacji bez konieczności kucia ścian. Wszelkie późniejsze zmiany wykonuje się za pomocą oprogramowania.

Względy ekonomiczne

Dzięki automatyce budynku, podniesiemy znacznie wartość naszej nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Mozliwość sterowania domem przyczyni się również do podniesienia komfortu oraz bezpieczeństwa w naszej nieruchomości oraz do znacznych oszczędności, dzięki którym obniżymy koszty utrzymania domu.

Co będzie jeśli dziś nie wybierzemy tej technologii inteligentnego domu?

Inteligentne budynki w inwestycjach komercyjnych powierzchni biurowych czy budynkach użyteczności publicznej są dzisiaj standardem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku budownictwa mieszkaniowego o wyższym standardzie. Jeżeli inwestorzy nie decydują się na pełna automatyzacje i montaż urządzeń do obsługi poszczególnych systemów, decydują się na pełne przystosowanie instalacji, która umożliwi pełna automatyzację w przyszłości.

Jeżeli budujemy nową nieruchomość w oparciu o przestarzałe technologie i rozwiązania jaką wartość będzie w przyszłości ? Kto będzie chciał kupić dom, w którym będzie musiał przerabiać instalację ? Najbardziej poszukiwane będą domy, które w łatwy sposób można modernizować i dostosowywać do nowych możliwości techniki.

Dlaczego warto zainwestować w tę technologię ?

Jeśli chcemy mieć mozliwość sterowania budynkiem, warto już dziś zdecydować się na tego typu rozwiązania. Szczególnie, jeśli wybierzemy wersje zestandaryzowane. Zapewnią one nam bogate wzornictwo, różnorodność konfiguracji. Dzięki tym technologią, będziemy mogli mieć możliwość zmiany konfiguracji oświetlenia bez konieczności późniejszego kucia ścian. Raz przygotowany system, możemy jak klocki lego rozbudowywać od podstawowej do bardzo zaawansowanej funkcjonalności.Czy wiesz, że: LonWorks to protokół wykorzystywany również w sieci BACnet, jako jeden z pięciu protokółów wymiany danych.

Automatyka budynku - czym jest inteligentny budynek.Czym jest termowizja.

1. Inteligentny budynek - czym jest inteligentny budynek?

Czy wyobrażasz sobie sterowanie oświetleniem w swoim domu za pomocą iPada, chciałbyś żeby ogrzewanie samo się włączało i utrzymywało wybraną przez ciebie temperaturę a rolety zamykały się kiedy zachodzi słońce . To tylko niektóre możliwości jakie niesie za sobą automatyka budynku. W tej części serwisu przybliżamy pojęcie” inteligentny budynek”.

Przyczynu utraty ciepła w domu.

2. Dlaczego warto stosować rozwiązania automatyki budynku?

Dzięki inteligentnej instalacji w twoim domu lub nie tylko poczujesz się komfortowo ale również znacząco możesz obniżyć koszty zarządzania obiektem – tyczy się to zwłaszcza powierzchni biurowych (automatyczne dostosowywanie temperatur, automatyczne wyłącznie świateł). Dzięki zintegrowaniu systemów bezpieczeństwa – systemom przeciwpożarowym, systemom antywłamaniowy, system kontroli dostępu, monitoring - zawsze czujesz się bezpiecznie, niezależnie od rodzaju zagrożenia. W tej części serwisu omawiamy praktyczne zastosowania dla inteligentnego domu i budynku.

Kiedy przeprowadzić badania kamera termowizyjną.

3. Opis systemów inteligentnego domu?

KNX, EIB, Lonworks, Dali Light, BACnet EnOcean Xcomfort Merten, Moellers Gira, Berker Delta: to niektóre z być może te nazwy nic Państwu nie mówią. W tej części serwisu przybliżymy systemy standardy i urządzenia związane z automatyką budynku i sterowania domem.

Badania termograficzne - profesjonalne firmy.

4. Sterowanie domem - wybór systemu.

Inteligentny budynek to wiele systemów i standardów: KNX/EIB Dali Light Lon works BACnet Enocean Xcomfort oraz wielu producentów Albrecht Jung GmbH & Co. KG, Arcus-EDS GmbH, Basalte, Beckhoff Automation, Berker GmbH & Co. KG, Bosch Thermotechnik GmbH, Cylon Controls, EIB-TAB GePro GmbH, Elka Elektronik GmbH, Elsner Elektronik GmbH, Gira Giersiepen GmbH & Co. KG, Honeywell International Inc., MDT Technologies GmbH, Micromex ZTiSM, Merten GmbH & Co. KG, Osram GmbH, Philips Lighting B.V., Siemens AG, T.A.C. by Schneider Electric, TX-Team GmbH, WAGO Kontakttechnik GmbH, Wieland-Electric, Zennio Avance y Tecnología S.L. Jak w takim razie zdecydować o wyborze odpowiedniego systemu dla naszych potrzeb, czym się kierować. W tej części serwisu omawiamy to zagadnienie.

Inteligentny-budynek.e26 to serwis edykacyjny dla osób zainteresowanych automatyką budynku.